przymiotniki od nazwisk złożonych

Chciałbym zapytać, jak prawidłowo zapisać przymiotnik od nazwiska Merleau-Ponty czy innych tego typu nazwisk. Czy w wersji przymiotnikowej zachowujemy, czy usuwamy ów dywiz?
Serdecznie pozdrawiam.
Jak zapisać prawidłowo, trudno powiedzieć, bo nie mamy reguły; nie mamy też żadnej formy będącej w użyciu. Podpowiem więc, jak taki przymiotnik zapisać sensownie.
Do nazwiska dodajemy przyrostek -ski (z ew. rozszerzeniami w formie -ański, -ijski itp.). Od Merleau-Ponty może być w takim razie Merleau-Pontyjski lub Merleau-Pontiański. Mowa tu o przymiotnikach dzierżawczych (odpowiadających na pytanie czyj?), bo jakościowe (jaki?) musiałyby mieć formę merleau-pontyjski lub merleau-pontiański.
Dywiz w przymiotnikach pochodzących od nazwisk złożonych lepiej zachować, bo sprzyja czytelności.
Jan Grzenia