przymiotniki od nazwisk

Witam,
jaki będzie przymiotnik od nazwiska McLaren, McLuhan – czy jeśli będzie to „czyj”, to: McLarenowski, McLuhanowski? A jeśli „jaki” (np. silnik), to: mclarenowski, mcluhanowski? A nieodmienne art deco – przymiotnik: artdekowski? Nie znalazłam takich przykładów w słowniku.
Pozdrawiam
Grażyna K.
W przypadku silnika będzie raczej tylko McLarenowski, co oznacza silnik konstrukcji lub produkcji McLarena, bo przymiotnik ten powinien dotyczyć i nazwiska konstruktora, i nazwy firmy, która od niego pochodzi. Przymiotnik mclarenowski wskazywałby na typ silnika, podobnie jak dieslowski.
W przypadku drugiego nazwiska powiemy np. McLuhanowska idea globalnej wioski, tzn. ‘idea bedąca dziełem McLuhana’, ale np. szkoła mcluhanowska, czyli ‘ogół koncepcji nawiązujących do McLuhana’.
Przymiotnik artdekowski (ewentualnie artdecowski) uważam za udany, proszę go śmiało używać.
Jan Grzenia