przymiotniki wieloczłonowe

Chciałbym spytać o pisownię potencjalnego przymiotnika od wyrażenia północ Republiki Południowej Afryki. Chcąc trzymać się reguły [186], powinniśmy napisać północno-południowo-afrykański. Jest to jednak połączenie tak egzotyczne, że wolę zasięgnąć Państwa opinii. Czy powyższą regułę można również zastosować do przymiotnika późno-zimno-wojenny?
We wspomnianej regule mowa o takich przymiotnikach trójczłonowych, w których dwa pierwsze człony są bliższym określeniem trzeciego. W części hasłowej Wielkiego słownika ortograficznego PWN znajdują się wyrazy północno-wschodnio-europejski ‘dotyczący północnego wschodu Europy’ i podobne, do których zastosowano wspomnianą regułę. W Pana przykładzie natomiast pierwszy wyraz określa pozostałe składniki, powinniśmy więc pisać północnopołudniowoafrykański, zwłaszcza że pisownia południowoafrykański jest ustalona.
Drugi przykład jest podobny, tu też powinniśmy pisać bez łączników: późnozimnowojenny (wyraz późny określa wyrażenie zimna wojna).
Jan Grzenia