przymiotniki złożone

Dzień dobry.
Chciałem zapytać o pisownię wyrazu jednolinikowy. Ponieważ nie znalazłem takiego wyrazu w słowniku, chciałbym wiedzieć w jaki sposób zapisać ten wyraz – łącznie czy przez kreskę?
Dziękuję
Czy nie miało być raczej jednolinijkowy, czyli 'mający jedną linijkę'? Szanse na znalezienie takiego wyrazu w słownikach wydają się nieco większe.
Nawet gdyby jednak Pan go nigdzie nie znalazł, to jego pisownia wynika z zasad zapisu podobnie zbudowanych przymiotników złożonych. Można poszukać odpowiedniej reguły w zasadach pisowni albo analogicznych przykładów na liście haseł w słowniku ortograficznym. Na przykład WSO PWN ma hasła jednoaktowy, jednobarwny, jednocyfrowy i in.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski