przymiotniki złożone

Napisałem w dyktandzie środkowo-wschodnio-polski – zrobiłem błąd. Jak powinno być prawidłowo i jak w poprawie wyjaśnić ten błąd? Czyli dlaczego ma być napisane tak a nie inaczej?
Przymiotniki złożone z trzech członów są pisane z dywizem, np. staro-cerkiewno-słowiański albo staro-wysoko-niemiecki. Zatem pisownia środkowo-wschodnio-polski nie jest błędem.
Mirosław Bańko