przypis słownikowo-rzeczowo-bibliograficzny

Szanowni Państwo,
moja wątpliwość wiąże się z przypisami. Konkretnie dotyczy ona powołania się na jakąś pozycję za pomocą przytoczenia cytatu w przypisie dolnym. Chodzi o sytuację, gdzie w tekście głównym pojawia się łaciński zwrot, który objaśniany jest w przypisie poprzez dosłowny cytat z książki, której tłumacz przełożył go na język polski. Jak w takim wypadku powinno zostać oznaczone tłumaczenie tego zwrotu w przypisie dolnym?
Z pozdrowieniami,
Miłosz
Pytanie jest, niestety, wyjątkowo mało precyzyjne. Nie wiemy, czy „łaciński zwrot” jest wyrażeniem cytatem z łaciny, czy też cytatem właściwym z jakiegoś tekstu łacińskiego. Nie wiemy też, w jakiej konwencji sporządzane są przypisy bibliograficzne w przywołanej w pytaniu publikacji.
Na pewno błędem nie będzie stworzenie przypisu łączącego cechy przypisu słownikowego, rzeczowego i bibliograficznego, w którym podamy polski ekwiwalent łacińskiego zwrotu i napiszemy, że tłumaczenie to pochodzi z określonej książki. Przy czym w części bibliograficznej przypisu należy podać co najmniej inicjał imienia oraz nazwisko autora, tytuł jego książki, miejsce i rok jej wydania oraz numer stronicy, na której znajduje się owo tłumaczenie.
Adam Wolański