przypisy do cytatów

Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienie, w którym miejscu stawiam znak przypisu: przed cudzysłowem czy po cudzysłowie zamykającym cytowany fragment. Czy właściwa jest kolejność: cytowany tekst, cyfra przypisu, cudzysłów, kropka? A może znak przypisu powinnam umieścić po zamknięciu cudzysłowu? Chodzi mi o długie, kilkuzdaniowe cytaty.
Miejsce odnośnika do przypisu zależy od tego, do czego się przypis odnosi. Jeśli do jakiegoś wyrazu lub zdania z cytowanego tekstu, to odnośnik umieszczamy wewnątrz cytatu. A jeśli do całego cytatu – to bezpośrednio za cudzysłowem zamykającym, a przed kropką.
Mirosław Bańko