przyporządkować

Czy można używać czasownika przyporządkowywać z przyimkiem do, np.: element przyporządkowany do grupy, czy też należy powiedzieć: element porzyporządkowany grupie?
Dziękuję i pozdrawiam,
Marcin
Nie tylko można, ale nawet lepiej mówić o elemencie przyporządkowanym do grupy niż przyporządkowanym grupie. Wynika to chyba z analogii do czasownika zaliczyć: możemy zaliczyć jakiś element do grupy i możemy go do niej przyporządkować. Podaję podobny przykład z książki napisanej przez językoznawców polonistów: „Łącznie więc mamy do czynienia z dużym zróżnicowaniem paradygmatów, ale końcówki są przyporządkowane do określonych przypadków (…)” (D. Bartol, S. Dubisz, J. Podracki, J. Porayski, E. Sękowska, Nauka o języku dla polonistów).
Mirosław Bańko, PWN