przysłówek i imiesłów przymiotnikowy

Przyniesiono mi odpis aktu urodzenia dziecka z adnotacją martwo urodzone. Czy właściwa jest pisownia rozłączna zaproponowana przez urzędniczkę?
Wyrażenia będące połączeniem przysłówka (np. martwo) i imiesłowu odmiennego (np. urodzony) lub przymiotnika piszemy rozdzielnie, np. świeżo malowany, ogólnie przyjęty, wiecznie młody, zob. Nowy słownik ortograficzny PWN. Wniosek: pisownia taka jest poprawna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski