przystępny – dostępny

Szanowni Eksperci,
czy korzystna cena jest dostępna, czy raczej przystępna? Dostępność cenowa brzmi nieźle, ale przystępność cenowa mniej mi się już podoba.
I jeszcze jedno: jaki jest skrót od wyrażenia masa ciała?
Serdecznie pozdrawiam
Joanna
Towar jest dostępny, a cena przystępna. Przy czym jedno nie pociąga drugiego – między przystępną ceną i dostępnym towarem może być nawet zależność odwrotna.
Przystępność cenowa mnie też się nie podoba (zamieniłbym ją na przystępność ceny), ale dostępność cenowa wcale nie jest lepsza.
Skrót wyrażenia masa ciała można znaleźć w Słowniku skrótów i skrótowców Jerzego Podrackiego (PWN, 1999). Ma on tu postać m.c.
Mirosław Bańko, PWN