przystosować czy dostosować?

Czym się różni przystosowanie od dostosowania? Droga niższej klasy została przystosowana czy dostosowana do parametrów drogi wyższej klasy?
Dziękuję za odpowiedź.
Nie widzę istotnej różnicy między przystosowaniem czegoś do czegoś a dostosowaniem czegoś do czegoś. Korpus Języka Polskiego PWN pokazuje, że nawet w kontekście wyrażenia do warunków frekwencja czasowników przystosować i dostosować jest niemal identyczna.
Mirosław Bańko, PWN