przyszły czwartek

Przykładowo: dzisiaj jest poniedziałek 26 listopada. Czy przyszły czwartek to ten 29 XI czy 6 XII?
W Pana przykładzie, mając na myśli 29 XI, powiedziałbym np. „Spotkamy się w czwartek” albo ściślej: „Spotkamy się w ten czwartek” bądź „Spotkamy się w najbliższy czwartek”. Gdyby chodziło mi o 6 XII, powiedziałbym „Spotkamy się w przyszły czwartek” albo „Spotkamy się w następny czwartek”.
Myślę, że przyszły czwartek należy do przyszłego tygodnia. To chyba wszystko, co przy dużej dozie dobrej woli można wyczytać ze słownikowych definicji słowa przyszły.
Mirosław Bańko, PWN