ptasia grypa

Dzień dobry,

mam pytanie – jak poprawnie mówić – ptasia grypa czy grypa ptaków? W tekstach nazwy te często stosuje się wymiennie. Z drugiej strony wygląda to jak kalka z angielskiego (bird flu), więc wtedy chyba forma „ptasia grypa” byłaby odpowiednia. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Marcin

Poprawne określenia terminologiczne to ptasia grypa (rzadziej z przydawką w szyku porzeczownikowym: grypa ptasia) lub influenza ptaków. Wyrażenie grypa ptaków ma charakter nienaukowy.

Adam Wolański