puszcze

Czy istnieje zasada ortograficzna pozwalająca na zapis wielką literą rzeczownika puszczach w zdaniu: „W rozległych puszczach północno-wschodniej Polski, np. Augustowskiej, Knyszyńskiej czy Białowieskiej, zamieszkuje po kilka wilczych watah”?
Nie ma takiej zasady. Co prawda wielka litera w podobnym kontekście nie byłaby jakimś rażącym błędem, ale najlepiej pisać tak, jak w podanym przykładzie.
Jan Grzenia