pysio

Witam!
Pysio ma w słowniku Szymczaka przypisaną grupę nI, czy nie powinna jednak być mI? Przecież forma pysie (mianownik liczby mnogiej) wydaje się oczywista :-)
Pozdrawiam.
Widocznie redaktorzy uznali, że mianownik lm brzmi jednak (te) pysia. Zresztą taką samą formę podaje nie wprost (bo przez odesłanie do tabeli odmiany) Słownik współczesnego języka polskiego pod red. Bogusława Dunaja (Wydawnictwo Wilga, 1996). W obu słownikach pysio ma rodzaj nijaki, niezgodna z nim jest tylko forma dopełniacza lm – pysiów. Pytane przeze mnie osoby opowiedziały się jednak za rodzajem męskim: ten pysio jak ten pyszczek. Wówczas oczywiście te pysie, a forma pysiów przestaje być wyjątkowa.
Mirosław Bańko, PWN