pytać i zapytać

Witam.
Mam następujące pytanie. Jeśli opowiadam komuś, że zadałem pytanie jakiejś kobiecie, to mówię, że „Zapytałem panią Magdę” czy że „Zapytałem pani Magdy”?
Pytać i zapytać mogą się łączyć z biernikiem i z dopełniaczem, ale z drugiej możliwości korzystamy rzadko. Słownik poprawnej polszczyzny PWN informuje np., że można pytać matkę i można pytać matki. Analogicznie „Zapytałem panią Magdę” i „Zapytałem pani Magdy”. Sam wybrałbym pierwszą formę.
Mirosław Bańko, PWN