pytajnik na końcu zdania twierdzącego

Czy zdania zaczynające się od zestawienia „Ciekawe + słowo pytające” (jak, gdzie, dlaczego itp.) są pytaniami (i wobec tego mają na końcu znak zapytania), czy kończą się kropką (jako przytoczenia)? Przykład: „Ciekawe, co mu powiedziała?”. Czy też: „Ciekawe, co mu powiedziała”?
Pozdrawiam,
mg
W zasadzie zdania takie nie są pytaniami, więc zamykamy je kropką. Ponieważ jednak wypowiedzenie o budowie zdania twierdzącego może mieć intonację pytajną i funkcjonować jako pytanie, może Pani postawić znak zapytania na końcu. Związana z tym jest różnica znaczenia: „Ciekawe, co mu powiedziała” znaczy 'Jestem ciekawa, co mu powiedziała', podczas gdy „Ciekawe, co mu powiedziała?” znaczyłoby 'Jesteś ciekaw, co mu powiedziała?'.
Mirosław Bańko, PWN