pytajnik w środku zdania

W książeczce Gdzie postawić przecinek? natrafiłem na następujące zdanie:
Pytanie: dlaczego wczoraj nie przyszła? nie dawało mu cały dzień spokoju.

Czy obecnie taki zapis nadal jest poprawny (i neutralny stylistycznie)? Bardziej naturalny wydaje mi się wariant:
Pytanie, dlaczego wczoraj nie przyszła, nie dawało mu spokoju.

Czy jest on równie poprawny?
Oba zapisy są poprawne. Pierwszy – ten z pytajnikiem w środku zdania – zwraca uwagę jako mniej typowy, przez co kwestia, o której mowa, wydaje się bardziej intrygująca.
Mirosław Bańko, PWN