pytania dwa

Pytania dotyczą odmiany nazwiska i miejscowości. Pierwsze: ojciec – Wujtewicz, matka Wujtewiczowa, a synowie Wujtewicze? I drugie: Jadę do Konieczkowej czy do Konieczkowy lub mieszkam w Konieczkowej czy w Konieczkowie?
Pozdrawiam
Synowie nazywają się Wujtowiczowie. A jedzie Pani do Konieczkowej (przynajmniej taki właśnie dopełniacz podaje 'Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce').
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski