pytania dwa

Dzień dobry,
jak należy w czasie oficjalnej imprezy kulturalnej tytułować przedstawiciela konsulatu: „Witamy panią konsul generalną Annę…” czy „… konsula generalnego RP, panią Annę”?
Drugie pytanie: łącznik czy bez łącznika w nazwach miast i dzielnic, np. Hawierzów-Błędowice czy Hawierzów Błędowice (z czego Błędowice były samodzielną gminą, a później stały się częścią miasta)? Inny przykład to Trzyniec-Centrum (Trzyniec Centrum).
Dziękuję i pozdrawiam
Lidia Kosiec
Na stronach internetowych MSZ można spotkać obie formy, więc w czasie powitania też można użyć obu. Jeśli chodzi o nazwy dzielnic, to pisownia jest taka, jak w hasłach WSO PWN, np. Warszawa-Śródmieście, por. też regułę [184], do której hasła te odsyłają.
Prosimy nie pytać o dwie rzeczy naraz, gdyż utrudnia to kategoryzację pytań w archiwum poradni.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski