rakszasa

Dzień dobry,
wszystkie słowniki podają dla rzeczownika rakszasa dopełniacz rakszas, jednak wydaje mi się, że jedyną poprawną formą jest forma męskoosobowa rakszasów, w końcu chodzi o ducha. Proszę o rozstrzygnięcie zagadnienia.
Pozdrawiam.
Wcale nie wszystkie, skoro np. Wielki słownik wyrazów obcych PWN prócz informacji „mos, odm jak ż, zwykle lm” podaje tylko końcówki dwóch form liczby pojedynczej. Ogólnie biorąc, rzeczowniki męskoosobowe odmienne jak żeńskie mają dopełniacz liczby mnogiej na -ów, np. poetów, zawiadowców, dożów, a wyjątkiem są głównie rzeczowniki nacechowane pejoratywnie, jak beksa, które mają dopełniacz bezkońcówkowy, czasem używany obocznie z formą na -ów. W tej sytuacji, mimo braku eksplicytnej informacji w WSWO PWN, można zakładać, że przewiduje on formę rakszasów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski