rattan i ratan

Proszę o wyjaśnienie pisowni przymiotnika: ratanowe czy rattanowe (np. meble)?
Z powazaniem
Artur Sobolewski
Rattan to słowo pochodzenia malajskiego, które do polszczyzny trafiło za pomocą któregoś z języków zachodnioeuropejskich, prawdopodobnie angielskiego. W procesie jego polonizacji doszło do uproszczenia i zamiast podwójnego tt pisze się czasem pojedyncze t. Ta sama oboczność dotyczy na razie pochodnego przymiotnika. Można się spodziewać, że z czasem spolszczona wersja zwycięży, tym bardziej że oboczność dotyczy tylko pisowni, a w mowie artykułujemy pojedyncze t. Słowniki uwzględniają oba warianty pisowniane.
Mirosław Bańko