ręcami?

Jak poprawnie należy wymawiać słowa ręka i staw? Czy istnieje w poprawnej polszczyźnie słowo ręcami?
Słowo ręka wymawiamy [reNka] (literą N oznaczyłem tu dźwięk, który fachowo opisuje się jako spółgłoskę nosową tylnojęzykową). Staw wymawiamy oczywiście [staf], z bezdźwięczną spółgłoską na końcu. Forma ręcami jest niepoprawna. Przeciętny inteligent, który obraca się w kręgu ludzi używających kulturalnej polszczyzny, zna ją w chyba tylko z programów satyrycznych.
Mirosław Bańko