reket

Witam. Cóż oznacza słowo reket z tutejszego słownika ortograficznego? Dziękuję i pozdrawiam.
Reket (pisane też rekiet) to „wymuszanie haraczy, zwłaszcza od podróżnych” (Wielki słownik wyrazów obcych PWN). Wymieniony słownik informuje, że reket pochodzi z języka rosyjskiego, ale wskazuje też dalsze źródło, angielskie racket, które – jak wiemy – oznacza też rakietę tenisową. Otóż skoro temu drugiemu znaczeniu odpowiada polska rakieta, to sądzę, że pierwszemu powinien odpowiadać rekiet, nie reket. Byłoby to zgodne z tendencją, aby obce ke przyswajać polszczyźnie jako kie, por też francuskie disquet i polską dyskietkę. Na razie jednak reket i rekiet rywalizują.
Oprócz samego zjawiska polszczyzna zna także jego „bohaterów” – reketierów i reketierki, których, jak Pan widzi, wolałbym nazywać rekieterami i rekieterkami.
Mirosław Bańko, PWN