rekoncyliacja

Szanowni,
proszę o informację, które ze słów – rekoncyliacja czy rekonsyliacja – oznacza uzgadnianie, np. płatności wykonanych i zarejestrowanych. Mój kolega uparcie twierdzi, że słowo to powinno się pisać przez s. Takiego słowa nie ma w żadnym słowniku. Rekoncyliacja jest, ale w trochę innym znaczeniu. Proszę o opinię w tej sprawie.
Dziękuję i pozdrawiam.
Rekoncyliacja pochodzi od łacińskiego reconciliatio. Być może Pani kolega zna to słowo z języka angielskiego, w którym wymawia się je przez [s]. Używanie go w nieco innym znaczeniu niż zapisane w polskich słownikach, prawdopodobnie także przejętym z języka angielskiego, nie jest dostatecznym powodem do zmiany pisowni, gdyż angielskie reconciliation również pochodzi z łaciny (choć bezpośrednio być może z francuskiego). Słowa dużo łatwiej zmieniają znaczenie niż kształt.
Mirosław Bańko, PWN