rho czy ro?

W słowniku wyrazów obcych jest nazwa greckiej litery rho. Nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, że można pisać o niej ro, a spotkałem się z taką pisownią nawet w podręcznikach szkolnych (co oczywiście jest zbyt słabym argumentem). Czy zatem ro jest dopuszczalnym wariantem rho?
Rho to nazwa odpowiedniej litery greckiej (w transkrypcji łacińskiej), [ro] to jej wymowa. Jeśli w podręczniku podano nazwę w transkrypcji fonetycznej, to przybrała ona kształt ro. Chyba jednak lepiej, żeby uczniowie od początku uczyli się nazwy spotykanej w słownikach i encyklopediach.
Mirosław Bańko, PWN