rok życia w skrócie

Szanowni Państwo,
czy istnieją okoliczności, w których zapis wyrażenia rok życia w formie skrótu rż. (czyli niezgodnego z zapisem proponowanym przez słowniki ortograficzne, ale często pojawiającego się w wydawnictwach medycznych) można by uznać za poprawny? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Łączę pozdrowienia
Czytelniczka
Są analogiczne skróty pisane z jedną kropką na końcu, i to dobrze znane, choćby br. lub cdn. Językoznawcy poloniści powinni być dość elastyczni w takich sprawach, skoro sami np. słowa liczba pojedyncza skracają na kilka sposobów, m.in. lp., lp, lpoj., l.poj. Mówię tu oczywiście o praktyce, nie o teorii, gdyż na przykład Słownik skrótów i skrótowców prof. Jerzego Podrackiego odsyła od lp do lp., informując, że ten pierwszy zapis jest niepoprawny. Moim zdaniem natomiast on jest poprawny i daje się obronić nie tylko zwyczajem językowym, ale i na gruncie istniejących przepisów, mianowicie można go traktować jako symbol (podobny do symboli matematycznych typu log lub sin), a nie skrót.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski