ropny

Witam,
pytanie moje może jest banalne, ale właśnie zastanawiam się, czy można napisać ropny zapach rozgrzanych silników. Gdzieś przeczytałam takie wyrażenie i nie wiem, czy jest ono poprawne. Może powinno być zapach ropy rozgrzanych silników? A może jeszcze inaczej? Moje wątpliwości biorą się stąd, że nie wiem, czy przymiotnik ropny może być określeniem zapachu ropy naftowej.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Słowo ropny zwykle odnosi się do ropy jako wydzieliny powstającej w chorym organizmie, rzadko do ropy naftowej. Niemniej jednak w słownikach jest notowane także w tym drugim znaczeniu. Czy ropny zapach rozgrzanych silników to trafne określenie – trudno powiedzieć bez szerszego kontekstu. Mogę powiedzieć jedynie, że nie da się go z góry zdyskwalifikować.
Mirosław Bańko, PWN