rówień czy równia?

Bardzo proszę o odpowiedź, która nazwa jest bardziej poprawna: Równia Krupowa czy Rówień Krupowa (nazwa chronionego obszaru w Zakopanem)? Nigdzie nie mogę znależć oficjalnej nazwy, spotykam obydwie. Czy istnieje ich oboczność? Do tej pory pisałam Rówień, ale ostatnio spotkałam się z zarzutem, że lepiej pisać Równia.
Joanna
W gwarze podhalańskiej istnieje słowo rówień, oznaczające płaskie miejsce na dnie doliny lub na zboczu góry. W ogólnej polszczyźnie odpowiada mu słowo równia. Tradycyjnie więc, po góralsku, mówi się Rówień Krupowa. Takiej formy używa do dziś np. Tygodnik Podhalański.
Mirosław Bańko