rozegrać, ale co?

Dzień dobry,
czy poprawne jest sformułowanie „Rozegrany został bieg”? Czy czasownik rozegrać nie odnosi się jedynie do gier?
Pozdrawiam,
K.
Można rozegrać mecz, turniej, zawody sportowe, można także rozegrać bieg (w Narodowym Korpusie Języka Polskiego są na to liczne dowody w relacjach prasowych). Można nawet rozegrać grę, mimo że sformułowanie takie brzmi trochę pleonastycznie, por. „Po rozegraniu gier eliminacyjnych, awans do finału uzyskało sześć drużyn” (Dziennik Polski). W zacytowanym właśnie zdaniu jest tylko jeden błąd – interpunkcyjny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski