różności onomastyczne

Szanowni Państwo,
proszę o udzielenie informacji na następujące pytania:
1. Czy istnieje nazwa własna Duszatyński Przysiółek, czy tylko Duszatyn i przysiółek duszatyński? Czy można na potrzeby tekstu – dzieła literackiego – powołać nazwę Duszatyński Przysiółek, jeśli taka oficjalnie nie występuje?
2. Czy istnieje nazwa własna Połonina Chryszczata, czy tylko Chryszczata?
3. Spotkałam się z zapisem: pierwsze jezioro z Olchowatych. Czy to poprawny zapis?
Z poważaniem
Marta
Ad 1. Na pewno istnieje Duszatyn (osada w pobliżu Komańczy). Na potrzeby literackie można utworzyć dowolną nazwę, także Przysiółek Duszatyński (bo prawdziwej miejscowości o tej nazwie nie ma).
Ad 2. Chryszczata to szczyt w Bieszczadach, ale nic nie wiadomo o tym, żeby istniała Połonina Chryszczata (chyba żeby miała to być nazwa literacka).
Ad 3. Nie udało mi się też ustalić, żeby poza sferą wyobraźni było jakieś jezioro Olchowate. Zapis będzie poprawny, o ile nazwa odpowiada jakiemuś obiektowi, nawet fikcyjnemu.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski