różności ortograficzne

Szanowni Państwo,
czy istnieje łączna forma zapisu wyrażenia zabieg małoinwazyjny, np. w fachowym słownictwie medycznym, czy należy używać jednak formy zabieg mało inwazyjny?
Jak zapisać wyrażenie: w ciągu trzech-czterech tygodni – z dywizem czy z myślnikiem?
Dziękuję bardzo i pozdrawiam,
Joanna Karbowiak
1) Zasadniczo powinno być zabieg mało inwazyjny. Jeśli jednak wyraz ten występuje w terminologii medycznej, zapis łączny miałby uzasadnienie. Proszę znane Pani użycia tego wyrażenia skonfrontować z treścią reguły [135] Wielkiego słownika ortograficznego PWN. Jeśli nie rozwieje to wątpliwości, najlepiej pisać z odstępem.
2) Liczebniki w wyrażeniach typu w ciągu trzech-czterech tygodni znaczą ‘od… do…’, ‘mniej więcej’, toteż można pisać je z łącznikiem, podobnie jak byłoby to w wyrażeniu w ciągu 3-4 tygodni. Nie można jednak odrzucić zapisu z myślnikiem (w ciągu trzech – czterech tygodni), co oznacza, że mamy prawo wyboru znaku w takich połączeniach. Najważniejsza jest dbałość o konsekwencję: jeśli w jakimś tekście chcemy takiego wyrażenia użyć więcej niż raz – zapisujmy je zawsze z tym samym znakiem.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski