różności

1. SWO z 2008 r. podaje znaczenie piklinga jako 'śledzia lekko solonego i wędzonego w gorącym dymie', zaś internetowy USJP podaje inne znaczenie tegoż słowa: 'śledź lekko słodzony i wędzony w gorącym dymie'. Czy ten śledź jest w końcu słodzony, czy solony?
2. Do jakich grup powinniśmy zakwalifikować wyrazy: podobno i skutkiem?
Ad 1. Nie przyszłoby mi do głowy, że śledzie można słodzić, ale widocznie można. Osobiście wolę te z SWO.
Ad 2. Podobno to partykuła, skutkiem to przyimek (a oprócz tego oczywiście narzędnik rzeczownika skutek).
Mirosław Bańko, PWN