różności

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób mogę poprawić podane wypowiedzenia:
(1) Na kopalni pracuje już od 7 lat.
(2) Jeżeli dziecko coś przeskrobie, trzeba go koniecznie ukarać.
(3) Czy można dosypać cukier do cukiernicy?
Dziekuję,
Arkadiusz Kowalski z Bytomia
Panie Arkadiuszu,
Mamy wrażenie, że przysłał nam Pan swoje ćwiczenia studenckie, abyśmy je zrobili za Pana. Tym razem zgoda, ale w drodze wyjątku. Nasza Poradnia nie służy pomocą w odrabianiu lekcji. A teraz odpowiedzi:
(1) W kopalni…
(2) …trzeba je…
(3) …dosypać cukru…
Pozdrawiamy serdecznie
Mirosław Bańko