różności

Witam,
czy poniższe wyrażenia są napisane poprawnie? Morze nie straszne dla rybaków, Okręty pół-wiatrem szły, Przesyłka donikąd szła, z nieudawanym przestrachem, skrzynka do listów (czy na listy?), W tym pomieszczeniu mieszkała pani Ula z synem Edkiem, znawca w temacie, osiedle bieda domków, biało lakierowana ramka.
Dziękuję za odpowiedź.
1) Nie z przymiotnikami piszemy łącznie, powinno być Morze niestraszne dla rybaków.
2) Cząstkę pół- w wyrazach złożonych zapisujemy łącznie: Okręty półwiatrem szły.
3) Przesyłka donikąd szła – można sobie wyobrazić, że przesyłka, choć zwykle opatrzona adresem, wędruje bez celu; wniosek: zdanie jest poprawne.
4) Zapis imiesłowu w wyrażeniu z nieudawanym przestrachem jest poprawny.
5) Skrzynka na listy.
6) W tym pomieszczeniu mieszkała pani Ula z synem Edkiem – bez istotnych zastrzeżeń.
7) Znawca tematu.
8) Napiszemy osiedle biedadomków (jak biedaszybów).
9) Bardziej typowy zwrot to ramka lakierowana (polakierowana) na biało, ale i biało lakierowaną ramkę należy zaakceptować.
Polecam jeden ze słowników ortograficznych PWN i Wielki słownik poprawnej polszczyzny.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski