rzeczownik czy przymiotnik?

Chciałabym zaprosić koleżankę, tylko nie wiem, jak mam odmienić. Koleżanka nazywa się Karolina Orzęska. Mam zaprosić Karolinę Orzęską, czy Karolinę Orzęskę?
Rozumiem, że zaproszenie będzie pisemne, a więc ślad ewentualnej pomyłki trudno będzie zatrzeć. Problem w tym, że nazwisko Orzęska może się odmieniać zarówno przymiotnikowo, jak i rzeczownikowo. Trzeba sprytnie wypytać znajome osoby albo po prostu zadać pytanie koleżance: „Słuchaj, ty jesteś z Orzęskich czy z Orzęsków”? W stosunkach koleżeńskich taka wnikliwość nie powinna być nietaktem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski