rzeczownik od mieć

Jaka jest forma ciągła od czasownika mieć? Mania, miecia, mienia?
To, co nazwał Pan formą ciągłą, w gramatyce jest określane jako gerundium albo rzeczownik odczasownikowy. Czasownik mieć nie ma gerundium, co bywa przedmiotem żartów i gier językowych. Kiedyś znajoma osoba opowiadała, że omal by zapłaciła mandat za „niemanie świateł”. Choć formy manie nie ma, ortografia obowiązauje, dlatego napisałem wyżej niemanie, a nie nie manie.
Mirosław Bańko, PWN