rzeczowniki niepoliczalne

W SJP rzeczownik rozdzielczość nie ma liczby mnogiej. Czy słusznie? Weźmy, na przykład takie zdanie: „Dowolna karta będzie działać w trybie 32-bitowym, przynajmniej w niższych rozdzielczościach”. Można to zastąpić – „(…) w niższej rozdzielczości”, ale to już chyba nie będzie to samo…
Rzeczowników nie mających liczby mnogiej (tzw. niepoliczalnych) właściwie nie ma. Chyba każdego można użyć w tej liczbie, byle znaleźć powód. Z rozdzielczością nie jest to nawet szczególnie trudne. Cytowany przez Panią fragment jest całkowicie poprawny. Przy wielu hasłach w słownikach polskich podano skrót blm, co znaczy '(w zasadzie) bez liczby mnogiej', ale przy wielu podano go niepotrzebnie.
Mirosław Bańko