salon odzieżowy

Chcę zatytuować sklep i nie wiem, jak się pisze: SALON ODZIEŻY czy SALON ODZIEŻOWY?
Mamy salony kosmetyczne, fryzjerskie, meblowe itp. – do tej serii nazw z przymiotnikiem salon odzieżowy będzie lepiej pasował niż salon odzieży. Taka nazwa to jednak zobowiązanie! Byle jakiego sklepu salonem nazwać nie można, lecz tylko sklep elegancki, wytworny, prawdziwie „salonowy”.
Mirosław Bańko