samobadanie?

Szanowni Państwo,
czy poprawne jest pojęcie samobadanie? Czy też lepiej używać sformułowania samodzielne badanie? Będę zobowiązana za odpowiedź.
Rzeczownik samobadanie znaczy ‘badanie samego siebie’, najczęściej mówi się o samobadaniu piersi, co jest sposobem walki z nowotworami. Samodzielne badanie zaś to takie, które prowadzimy sami, bez czyjegokolwiek bezpośredniego nadzoru, a obiekt badania może być dowolny – wyrażenie to ma szerszy zakres znaczeniowy i bez wątpienia może obejmować również wszelkie formy samobadania.
Wyraz samobadanie może być bez przeszkód używany, bo jest czytelny, a jego budowie nie można nic zarzucić.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski