sąsiedztwo przyimków

Szanowni Państwo,
w publikacji, którą obecnie czytam, znajduje się zdanie: „Naskórek składa się z od 3 do 5 warstw”. Czy poprawna jest konstrukcja z od 3 do 5?
Z poważaniem
Patrycja Bukowska
Jest niezbyt zręczna, ale poprawna. W tekstach czasem się zdarza sąsiedztwo dwóch przyimków – np. „Roland leżał na podłodze z na wpół przymkniętymi oczami (…)” (za Narodowym Korpusem Języka Polskiego) – ale zwykle drugi z nich jest, jak w przytoczonym właśnie zdaniu, częścią związku frazeologicznego. Jeśli chcieć uniknąć niezręczności, można napisać np.: „Naskórek ma od 3 do 5 warstw”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski