satanista

Czy istnieje słowo szatanista? Zawsze myślałem, że istnieje tylko satanista, ale z szatanistą spotkałem się wielokrotnie, i z góry zaznaczam, że bynajmniej nie w kontekście żartobliwym.
Formy niezgodne z obowiązującą normą narzucają się naszej uwadze i wydają się nam częstsze, niż rzeczywiście są. Szatanisty nie ma w słownikach, a w tekstach też jest on rzadkim gościem (czy też raczej intruzem). Poprzestańmy na sataniście.
Mirosław Bańko, PWN