sędziwszy czy bardziej sędziwy?

Chciałam poprosić o rozstrzygnięcie, która forma stopnia wyższego wyrazu sędziwy jest poprawna: czy forma sędziwszy, czy też forma bardziej sędziwy. Słownik Doroszewskiego podaje, że częstsza jest forma opisowa, natomiast przeszukiwanie internetu utwierdza w przekonaniu, że forma sędziwszy jest częstsza. USJP oraz WSO nie podają przy haśle sędziwy żadnych rozstrzygnięć dotyczących tej kwestii.
Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Katarzyna
Wątpię, aby zespół redakcyjny słownika Doroszewskiego mógł ocenić tę kwestię. Obie formy są rzadkie, w zrównoważonym NKJP jedna występuje trzy razy, druga dwa, na podstawie takich danych niewiele da się powiedzieć. Można przyjąć, że obie formy są poprawne, a o wyborze mogą decydować indywidualne upodobania, względy prozodyczne (np. rytm), efekty retoryczne (np. paralelizm składniowy, por. bardziej poważany i bardziej sędziwy) lub szczególne struktury wymuszające wybór jednej z możliwości (np. mniej lub bardziej sędziwi).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski