serek Danonki

Jak odmieniamy przez przypadki nazwę produktu: serek (lub jogurt, lody) Danonki?
Teoretycznie w grę wchodzą dwa sposoby odmiany:
(1) odmieniają się oba człony: serek Danonki – serka Danonek – serkowi Danonkom itd.
(2) odmienia się tylko pierwszy człon: serek Danonki – serka Danonki – serkowi Danonki itd.
Możemy więc odmieniać serek Danonki albo tak jak makaron rurki, albo tak jak stację Koluszki. Jak faktycznie będziemy odmieniać, zależy od nas samych, a sztywnych reguł – jak Pani widzi – tu nie ma. Nam bardziej podoba się odmienianie tylko pierwszego członu. Ciekawe, co sądzi na ten temat producent, czyli firma Danone?
Mirosław Bańko