serie filmów i gier komputerowych

Szanowni Państwo!
Mam wątpliwość co do pisowni nazw:
(1) serii filmów lub gier komputerowych (np. Indiana Jones, Matrix),
(2) „supersystemów” (termin Marshy Kinder), tzn. „sieci powiązanych ze sobą tekstów narracyjnych lub wytworów medialnych” (np. Gwiezdne Wojny: konglomerat filmów, gier, książek etc.).
Czy sądzą Państwo, że właściwe będzie zapisywanie ich wielkimi literami, bez cudzysłowów?
Serdecznie pozdrawiam!
Stanisław Krawczyk
Gdybyśmy takie nazwy zapisywali małą literą, byłoby to niejednoznaczne, a może nawet mylące, np. matrix to stop metali lub fikcyjna rzeczywistość, zaś Matrix to nazwa serii filmów. Ważniejszym jeszcze argumentem będzie ten, że są to nazwy własne, które zapisujemy wielką literą. W ich zapisie cudzysłowy są zbędne.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski