serwetnik

W żadnym ze słowników nie znalazłam słowa serwetnik. Z pewnością jest to potocznie używana nazwa (także handlowa) kółka na serwetkę z tkaniny. Ale jak nazwać to, w co wkładamy serwetki papierowe? Czy to również jest serwetnik?
Tak, to też serwetnik. Nie trafił do słowników może dlatego, że w okresie zgrzebnego socjalizmu zastępował go często fajansowy kubek.
Maria Krajewska, WSz PWN