serwis internetowy

Chciałbym się dowiedzieć, czy publikując coś w Internecie, umieszczamy to na serwisie internetowym, czy też może w serwisie internetowym. A może powinniśmy mówić jeszcze inaczej? A jak jest ze stroną internetową miast serwisu?
Moim zdaniem – na stronie (internetowej), ale w serwisie (internetowym). Tak jak w wcześniejszych znaczeniach tych słów, np. na stronie książki i w serwisie samochodowym.
Podobny problem – na czy w – dotyczy nazw konkretnych serwisów internetowych, por. np. dyskusję o serwisie Allegro w archiwum naszej poradni.
Mirosław Bańko, PWN