sielanka realistyczna

Dzień dobry!
Chciałbym zapytać, czy pojęcie sielanka realistyczna to oksymoron? Spotkałem się z opinią, że podział sielanek na konwencjonalne i realistyczne jest błędny, z czym się nie zgadzam. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Pozdrawiam
Rafał Kowalski
Konwencja sielankowa nie wyklucza pewnej dozy realizmu. O podziale sielanek na konwencjonalne i realistyczne powinien się jednak wypowiedzieć literaturoznawca.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski