siema

Witam!
Jak napisać słowo padające przy witaniu się bądź żegnaniu, spopularyzowane przez Jurka Owsiaka, a brzmiące siema. Czy forma napisana wyżej jest poprawna, czy może lepiej napisać sie ma, a może nawet się ma. W ogóle interesuje mnie historia tego słowa, raczej nienotowanego przez słowniki.
Pozdrawiam i dziękuję.
Najlepiej napisać siema, jest to zresztą już powszechnie stosowany zapis.
Historia słowa jest krótka, ponieważ znane jest ono od lat kilkunastu, a źródłem jest wyrażenie jak się masz, które w języku mówionym skrócono, najpierw do siemasz. Z czasem pojawiła się też jeszcze krótsza forma siema, którą rozpowszechnił niewątpliwie Jerzy Owsiak. Zresztą nie jest ona tylko pozdrowieniem, jest też hasłem identyfikującym i jednoczącym ruch społeczny, którym on kieruje.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski