skapulimancja, sideromancja, skiomancja

Witam.
Chciałbym dowiedzieć się znaczenia słów o podobnym sufiksie, mianowicie: skapulimancja, sideromancja oraz skiomancja. Te trzy słowa figurują w słowniku ortograficznym, jednakże w żadnym z dostępnych mi źródeł nie znalazłem definicji.
Z góry dziękuję i pozdrawiam:)
Element -mancja (nie jest to sufiks) występuje w wielu wyrazach, np. chiromancja, oznaczających wróżenie w określony sposób. Skapulimancja to wróżenie z łopatek zwierząt, sideromancja – z opiłków żelaza, skiomancja zaś polega przewidywaniu przyszłości za pośrednictwem duchów osób zmarłych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski